reklama
kategoria: Kino
29 czerwiec 2024

Rusza wakacyjne plenerowe kino pod Tatami, nad Bałtykiem i na Mazurach

zdjęcie: Rusza wakacyjne plenerowe kino pod Tatami, nad Bałtykiem i na Mazurach / v45674470
v45674470
Od poniedziałku, codziennie przez całe wakacje, przy zakopiańskich Krupówkach i na sopockim Molo będzie można oglądać filmy w plenerowych kinach, w ramach Festiwalu Kino Letnie. We wtorki i środy seanse będzie można oglądać także z jachtów zacumowanych nad jeziorem Niegocin w Giżycku na Mazurach.
REKLAMA

Kino Letnie Sopot-Zakopane jest organizowane po raz 17. Filmy można oglądać bezpłatnie - jedynie, aby zasiąść przed wielkim ekranem w Sopocie trzeba będzie zakupić wejściówkę na tamtejsze molo. W Zakopanem plenerowe kino będzie zlokalizowane przy zakopiańskich Krupówkach - na Placu Niepodległości. W Giżycku z kolei we wtorki i środy fani plenerowego kina zasiądą przed ekranem w Ekomarinie nad jeziorem Niegocin, gdzie filmy będzie można oglądać również zacumowanych jachtów.

Projekcje będą rozpoczynały się tuż po zachodzie słońca. W Sopocie przez cały lipiec seanse będą zaczynały się o godz. 22.00, a w sierpniu o 21.30. W Zakopanem i Giżycku z kolei w lipcu filmy będą wyświetlane od godz. 21.30, a w sierpniu od 21.00.

Repertuar został podzielony na dni tematyczne. W poniedziałki będzie to „Kino familijne”. We wtorki w ramach serii zatytułowanej „We Love Cinema”, będą wyświetlane filmy docenione na największych światowych festiwalach. W środy będzie można oglądać najciekawsze polskie produkcje pod hasłem „Made in Poland”. W czwartki zatytułowane „Dobre decyzje” będą pokazywane filmy o pozytywnym przesłaniu. W „Oscarowe Piątki” na plenerowych ekranach pojawią się produkcje uhonorowane najważniejszą statuetką w branży filmowej. W soboty „Filmowe Hity Max” będzie dominowało kino rozrywkowe. W każdą wakacyjną niedzielę natomiast będzie pokazywany cykl „Kobieta z kamerą”, w którym zostaną zaprezentowane wyjątkowe artystki.

Na festiwalowej liście znane tytuły jak: „Pulp Fiction”, „Buntownik z wyboru”, „Goonies”, „Skazani na Shawshank”, „Kiler”, „Matrix”, „Batman – Początek” czy „Legalna blondynka”.

Organizatorzy zapowiadają, że we wszystkich festiwalowych lokalizacjach będzie można spotkać osobiście polskie gwiazdy kina.

Pełny repertuar i harmonogram projekcji są dostępne na stronie www.kinoletnie.pl. Głównym organizatorem Festiwalu Kino Letnie Sopot-Zakopane Outdoor Cinema.(PAP)

szb/ dki/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zakopane
14.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:34
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Zakopanem

kiedy
2024-07-27 19:00
miejsce
Schronisko Głodówka, Brzegi,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-05 19:00
miejsce
Kino Giewont, Zakopane, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-23 19:00
miejsce
Kawiarnia Kmicic, Zakopane, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-11 19:00
miejsce
Le Scandale Zakopane, Zakopane,...
wstęp biletowany