reklama
kategoria: Motoryzacja
artykuł sponsorowany
25 czerwiec 2024

Pierwsze miasta - Augustów i Ełk - w programie eV City powered by Volvo

zdjęcie: Pierwsze miasta - Augustów i Ełk - w programie eV City powered by Volvo / fot. nadesłane
fot. nadesłane
Augustów i Ełk to pierwsze dwa miasta w Polsce, które dołączyły do programu eV City powered by Volvo. Uroczyste podpisania porozumień pomiędzy przedstawicielami marki i samorządów obyły się w piątek, 21 czerwca. W ramach programu, którego celem jest m.in. rozbudowa infrastruktury do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce, zarówno na terenie Augustowa, jak i Ełku, powstaną pierwsze w tych miastach dwustanowiskowe i ogólnodostępne stacje ładowania o mocy 175kW. Dodatkowo, w ramach eV City powered by Volvo, samorządy zrealizują inicjatywy mające na celu polepszenie jakości powietrza i edukacji na temat środowiska.
Uroczyste podpisania porozumień dotyczących współpracy obyły się w urzędach miast 21 czerwca. W ramach programu, na terenach aglomeracji zainstalowane zostaną dwustanowiskowe i ogólnodostępne stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych. W ramach eV City powered by Volvo każde z miast zrealizuje również własną inicjatywę na rzecz poprawy jakości życia mieszkańców – w Augustowie będzie ona skupiała się na edukacji obejmującej tematykę czystego powietrza i elektromobilność. W Ełku natomiast zostaną posadzone drzewa.

Samochody zasilane elektrycznie nie tylko wywołują mniej negatywnych skutków dla środowiska poprzez ograniczenie smogu w otoczeniu, ale także ograniczają hałas w mieście – mówi Emil Dembiński, Managing Director, Volvo Car Poland.
W Volvo zdajemy sobie doskonale sprawę, że elektromobilna ewolucja nie jest jednak możliwa bez odpowiedniej infrastruktury i szerokiej współpracy z naszą siecią dealerską i samorządami. Niezmiernie cieszy nas, wraz z Augustowem i Ełkiem wspólnie rozpoczęliśmy podróż ku elektromobilnej przyszłości, w której dbałość o ciche otoczenie, czyste powietrze i zeromisyjny transport stanowią najwyższą wartość.

Augustów jest obdarzony naturalnym bogactwem. Nasza przyroda to skarb, ale także wyzwanie – powiedział Mirosław Karolczuk, Burmistrz Augustowa
podczas konferencji prasowej.

Dbanie o środowisko naturalne, to nasza misja i odpowiedzialność. Nasza strategia jest bogata w działania i programy, dzięki którym chronimy przyrodę. Od ponad pięciu lat nasi mieszkańcy z dofinansowaniem wymieniają stare piece na nowoczesne i ekologiczne źródła ciepła – dzięki programowi AIRgustów. Już w tym roku odbędzie się druga edycja Augustów is the future FESTIVAL – wydarzenia, którym podkreślamy, jak ważne jest budowanie partnerskiej relacji człowieka z przyrodą. eV City powered by Volvo to inicjatywa, której misja jest nam i mi osobiście bliska. Cieszę się, że wspólnie, w ramach funduszu grantowego programu, zrealizujemy inicjatywy edukacyjne podejmujące temat czystego powietrza.

Jako prezydentowi Ełku od zawsze zależało mi i zależy, by Ełk zajmował na mapie regionu i kraju należne sobie miejsce. Każdego dnia ugruntowujemy pozycję stolicy Mazur. Dzięki różnorodnym działaniom, inwestycjom, inicjatywom Ełk jest miastem przyjaznym mieszkańcom, a także miejscem atrakcyjnym gospodarczo i turystycznie – wskazuje Tomasz Andrukiewicz, Prezydent Miasta Ełku.
Konsekwentnie i systematycznie realizujemy kolejne zadania, inwestycje, oczywiście w miarę możliwości, sił i środków. Dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę z Volvo. Dzięki niej w mieście planowana jest budowa stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych oraz nasadzenie drzew.


Program eV City powered by Volvo to ważny krok w kierunku budowania zeroemisyjnego transportu przyszłości w Polsce i miast, w których mieszkańcy będą mogli cieszyć się czystym powietrzem i cichym otoczeniem. Volvo planuje wybudowanie ok. 130 dwustanowiskowych i ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania o mocy 175kW w miejscach najczęściej uczęszczanych przez użytkowników samochodów elektrycznych. Program grantowy w ramach eV City realizowany będzie we współpracy z miastami, a decyzje o wydatkowaniu z niego środków będą podejmowane indywidualnie, odpowiadając na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Granty przeznaczone będą na inicjatywy podnoszące jakość środowiska.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Zakopane
14.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:34
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Zakopanem

kiedy
2024-07-27 19:00
miejsce
Schronisko Głodówka, Brzegi,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-05 19:00
miejsce
Kino Giewont, Zakopane, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-23 19:00
miejsce
Kawiarnia Kmicic, Zakopane, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-11 19:00
miejsce
Le Scandale Zakopane, Zakopane,...
wstęp biletowany