10 styczeń 2021

Pożar pustostanu w Skoczowie - znaleziono ciało; ogień także w Brzeszczach

fot. PAP
Zwłoki człowieka znaleźli strażacy wewnątrz pustostanu, który gasili w sobotę wieczorem – powiedział rzecznik cieszyńskiej policji Michał Pokrzywa. Ogień strawił także mieszkanie w bloku w Brzeszczach. Nikt nie został ranny – podali oświęcimscy strażacy.
REKLAMA

Pokrzywa powiedział, że strażacy zostali wezwani wieczorem do pożaru niezamieszkałego obiektu w Skoczowie na Śląsku Cieszyńskim. Po ugaszeniu ognia ratownicy weszli do środka, gdzie znaleźli zwłoki. Sprawę bada prokuratura.

Późnym wieczorem ogień strawił także mieszkanie na parterze bloku w Brzeszczach w zachodniej Małopolsce. Powstało bardzo duże zadymienie na klatce schodowej. Strażacy ewakuowali mieszkańców trzypiętrowego budynku. Ustawili namiot, by mogli się oni schronić przez chłodem.

„Całkowicie spłonęło mieszkanie na parterze. Osobę, która tam mieszkała, do swojego domu zabrała córka. Część ewakuowanych uskarżała się na kłopoty z oddychaniem. Podano im tlen. Nikt nie potrzebował jednak pomocy w szpitalu” – powiedział oficer dyżurny oświęcimskiej straży.

Po sprawdzeniu i przewietrzeniu budynku mieszkańcy wrócili do siebie.

Akcja zakończyła się przed północą. Uczestniczyło w niej 35 strażaków. Przyczyny pożaru ustali policja. (PAP)

autor: Marek Szafrański

szf/ par/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
Koronawirus
małopolskie
91340
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Zakopanem