reklama
kategoria: Społeczne
5 lipiec 2024

Od lipca etatowi pracownicy sektora społecznego otrzymają podwyżkę

zdjęcie: Od lipca etatowi pracownicy sektora społecznego otrzymają podwyżkę / fot. PAP
fot. PAP
Jak poinformowali politycy Nowej Lewicy, już od lipca etatowi pracownicy sektora społecznego otrzymają podwyżkę w wysokości 1000 zł brutto. Zapewnili, że w skali kraju do końca 2027 r. zarezerwowano na ten cel ponad 10 mld zł. Na Dolnym Śląsku podwyżki ma dostać ponad dziewięć tysięcy osób.
REKLAMA

Podczas piątkowej konferencji prasowej podkreślono, że podwyżki wynagrodzeń dla pracowników sektora społecznego to efekt starań członkini Nowej Lewicy Agnieszki Dziemianowicz-Bąk - ministry rodziny, pracy i polityki społecznej.

"Rada Ministrów zaksięgowała środki gwarantujące wypłacanie dodatków do końca 2027 r., łącznie 10,1 mld zł w perspektywie czteroletniej. Już od lipca etatowi pracownicy sektora społecznego otrzymają podwyżkę w wysokości 1000 zł brutto. W szczególności podwyżki obejmą pracowników samorządowych pomocy społecznej, systemu pieczy zastępczej i wsparcia rodziny, a także placówek opieki nad dziećmi do trzech lat" - powiedział wicewojewoda Piotr Kozdrowicki.

Zaprezentował też szczegółowe dane dotyczące mieszkańców Dolnego Śląska, których obejmą podwyżki. Chodzi o instytucje opieki nad małymi dziećmi, jednostki wsparcia rodziny i pieczy zastępczej, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka i domy pomocy społecznej. Łącznie ponad 9 tys. osób, z czego ponad 2 tys. z Wrocławia.

"Pieniądze, mimo że dotyczą pracowników samorządowych, w całości pochodzą z budżetu państwa, a gminy nie będą musiały dopłacać ani złotówki do podwyżek wynagrodzeń swoich pracowników. Przyznane środki nie mogą pomniejszać dotychczas pobieranego wynagrodzenia ani zastępować innych przyznanych dodatków przez pracodawcę" - stwierdziła wrocławska radna Anna Kołodziej.

Zapewniła też, że w ministerstwie trwają konsultacje nad projektem rozporządzenia podnoszącego wynagrodzenia wszystkich pracowników samorządowych.(PAP)

autor: Michał Torz

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zakopane
14°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:34
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Zakopanem

kiedy
2024-07-27 19:00
miejsce
Schronisko Głodówka, Brzegi,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-05 19:00
miejsce
Kino Giewont, Zakopane, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-23 19:00
miejsce
Kawiarnia Kmicic, Zakopane, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-11 19:00
miejsce
Le Scandale Zakopane, Zakopane,...
wstęp biletowany