reklama
kategoria: Sport
30 czerwiec 2024

W Korycinie ubrudzeni piłkarze zakończyli rozgrywki Błotnej Ligi Mistrzów

zdjęcie: W Korycinie ubrudzeni piłkarze zakończyli rozgrywki Błotnej Ligi Mistrzów / v28285083
v28285083
Zawody Błotnej Ligi Mistrzów w piłce nożnej rozegrane zostały w weekend w Korycinie. Turniej odbył się w upalnych warunkach, w kałużach błota polewanych co chwilę zimną wodą przez strażaków.
REKLAMA

To były ósme zawody, w których wzięli udział zawodnicy z Polski, Litwy, Białorusi i Ukrainy.

„To najbrudniejsze, najzabawniejsze i najbardziej ekstremalne rozgrywki piłki nożnej i największa w Europie Środkowej impreza poświęcona piłce błotnej” – powiedział PAP organizator imprezy Maciej Rant z Fundacji Okno na Wschód.

Turniej rozpoczął się w sobotę. Wówczas odbyły się rozgrywki w grupach. W niedzielę miały miejsce finały.

W zawodach wzięło udział ok. 300 zawodników. Rywalizowało 25 drużyn, z czego 20 męskich i 5 żeńskich. Wśród kobiet zwycięzcą okazała się ekipa Forty Piątnica, zaś wśród mężczyzn Życiorysy Natury.

"Błotna Liga Mistrzów to unikalne wydarzenie sportowe, popularyzujące zdrowy styl życia w urokliwych zakątkach Podlasia. To także pierwsze w Polsce zawody, skierowane do europejskich drużyn piłki błotnej. Celem Błotnej Ligi Mistrzów jest promocja regionu i sportu poprzez konfrontację podlaskich i polskich zespołów z europejskimi drużynami tej odmiany piłki kopanej" – informują organizatorzy.

Zawody odbyły się na boiskach nad zalewem w Korycinie. Organizatorzy poinformowali, że w tym roku przygotowali specjalne błoto nasiąkliwe, które dobrze mazało się po ciele. Zawody odbywały się w ekstremalnie upalnych warunkach, dlatego wszyscy polewali się wodą z butelek. Wodą polewała także lokalna Straż Pożarna.

Organizatorzy podkreślają, że ich mottem jest hasło: „Obrzucajmy się błotem na boisku, a nie w realnym świecie!”.

Przypominają, że w rozgrywkach chodzi o integrację, wspólne spędzanie wolnego czasu, zabawę. „To doskonała okazja, aby przypomnieć, że sport to nie tylko rywalizacja i walka o medale, ale także idea, która potrafi jednoczyć ludzi z całego świata” - podkreślają.

Ligę organizują Fundacja Okno na Wschód i gmina Korycin. Rozgrywki zostały objęte honorowym patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Województwa Podlaskiego. (PAP)

Autor: Jacek Buraczewski

bur/ sab/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Zakopane
15.4°C
wschód słońca: 04:59
zachód słońca: 20:34
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez Zakopanem

kiedy
2024-07-27 19:00
miejsce
Schronisko Głodówka, Brzegi,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-05 19:00
miejsce
Kino Giewont, Zakopane, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-08-23 19:00
miejsce
Kawiarnia Kmicic, Zakopane, Ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-09-11 19:00
miejsce
Le Scandale Zakopane, Zakopane,...
wstęp biletowany