Przejdź do treści
4°CPowietrze: bardzo dobre Cicha Woda: 131 cm bez zmian wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 06:56 · zachód 17:56
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 2 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego w zakresie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych (druki nr 3030, 3080 i 3080-A)

08.10.2026 19:47, 66. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 50

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wnioski mniejszości nr 7-8

Za głosowało 63 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
63 14,3%
Przeciw
377 85,5%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
19

Procenty liczone od 441 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Zakopane

Za 3

Przeciw 7

Posłowie związani z miastem Zakopane

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o usprawnieniu procesu inwestycyjnego w zakresie kluczowych inwestycji infrastrukturalnych

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3030, 3080, 3080-A

projekt dotyczy przyspieszenia przygotowania i budowy najważniejszych inwestycji infrastrukturalnych, które mają znaczenie dla obronności Polski, bezpieczeństwa energetycznego, ochrony przeciwpowodziowej oraz rozwoju gospodarczego. Dla wybranych inwestycji zostaną wprowadzone prostsze procedury...

Sprawozdawca: Artur Jarosław Łącki

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Artur Jarosław ŁąckiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Premierze! Do połączonych Komisji: Infrastruktury oraz Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wpłynęło 67 poprawek...
  • Dariusz KlimczakPSL-Trzecia DrogaPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za pracę nad tą ustawą, podziękować wszystkim tym, którzy głosowali za. I to, co...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015402
PiS147013908
Rozwój Plus4037003
PSL-Trzecia Droga3222802
Lewica2111901
Konfederacja1614002
Centrum1501500
Polska 20501501401
niezrzeszeni72410
Demokracja Bezpośrednia44000
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej33000

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 04:05; głosowanie pobrane: 08.10.2026 20:05